header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Naujienos
Pasiruošimas Velykoms. Edukaciniai užsiėmimai

Šiemet Velykos bus švenčiamos tik savo šeimoje, tačiau pasiruošimas kiekvienuose namuose vis tiek vyksta ir įvyks. Apie tai, ką galima pasigaminti ir kaip pasipuošti šventinį stalą, su jumis žiniomis ir patirtimi dalinasi Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkai.

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS“MARGUČIŲ MARGINIMAS VAŠKU“

Birutės Šinkūnienės edukacinis užsiėmimas „Margučių marginimas vašku“.

Nuoroda https://bit.ly/3aVupJh

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „VELYKINIO KIAUŠINUKO APNĖRIMAS“

Velykų stalui buvo daromi Velykų medžiai arba kiaušinykai. Tradicinių amatų meistrė Loreta Steponavičienė nuorodoje moko kaip pasidaryti tokį papuošimą.

Nuoroda https://bit.ly/3e7hXbd

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „VELTAS MARGUTIS“

Kaip pasigaminti margutį iš vilnos moko tradicinių amatų meistrė Jūratė Atkočiūnienė. Nuoroda https://bit.ly/2XmQv36

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „AVINĖLIS IŠ MOLIO“

Velykų stalas užtiesiamas balta linine staltiese.Viduryje stalo želdintų avižų ar miežių dubuo. Į tokią žalumą dėdavo gražiausius margučius, tešlinį, sviestinį ar alebastro avinėlį, kaip aukos ir prisikėlimo ženklą. Kaip pasidaryti avinėlį iš molio jus moko sertifikuotų tautinio paveldo puoselėtoja Dalė Urbienė.

Nuorodahttps://bit.ly/34pgloY

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „PAUKŠTELIS IŠ VYTELIŲ“

Didžiosios savaitės metu žmonės ne tik pradėdavo tvarkytis namus, bet laisvesniu metu darydavo įvairius papuošimus: iš šiaudų žvaigždeles, sodus, kuriuos papuošdavo paukšteliais į kuriuos įdėdavo ir margutį.

Kaip pasigaminti paukštelį iš vytelių Jus pamokys tautodailininkė tradicinių amatų meistrė Birutė Šinkūnienė.

Nuoroda  https://bit.ly/2UTVHK9

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVENTINIS VAINIKĖLIS“

Kaip galima pasigaminti Velykoms iš vytelių vainikėlį, Jus pamokys tautodailininkė, amatininkė Birutė Šinkūnienė.

Nuoroda https://bit.ly/34o0yXe

     

Skaityti toliau
Virtuali paroda „Kėdainių šimtmetis fotografijose“

2019 m. Kėdainių krašto muziejus išleido knygą „Kėdainių šimtmetis fotografijose 1918 -2018“. Šios knygos pagrindu 2020 m. kovo mėnesį Kėdainių krašto muziejuje atidaryta nauja paroda. Dėl šalyje įvesto karantino muziejų lankyti nebegalima, tačiau Kėdainių krašto muziejus nori, kad kėdainiečiai ir miesto svečiai ir toliau pažintų Kėdainius ir jo istoriją. Todėl kviečiame susipažinti su virtualia nuotraukų paroda neišeinant iš namų. Kiekvieną dieną papildysime nuotraukų galeriją nuotraukomis, atspindinčiomis Kėdainių miesto istoriją.

Skaityti toliau
Pagrindinė informacija dėl koronaviruso prevencijos

D Ė M E S I O !

Visoje šalyje karantino sąlygomis dėl naujojo koronaviruso prevencijos ir grėsmių iki balandžio 27 dienos gyventojai PRIVALO vykdyti LR Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų centro vadovo bei Savivaldybės nurodymus, todėl prašome gyventojų atidžiai susipažinti su apribojimais ir sekti tik oficialią informaciją !

Oficialus informacijos puslapis http://lrv.lt/lt. Jame pateikiama aktuali ir reikalinga informacija visoms visuomenės grupėms. Iš jo yra nukreipiama į patikimus informacijos šaltinius. Apie pasikeitimus nuolat informuojama Kėdainių savivaldybės puslapyje www.kedainiai.lt.

Svarbiausi telefonai karantino metu / K ė d a i n i a i

Jei lankėtės bet kurioje užsienio šalyje ir grįžę per 14 dienų pastebėjote koronaviruso simptomus, kreipkitės 112

Koronaviruso karštoji linija 1808

Dėl saviizoliacijos + 370 685 77 209 Kėdainių visuomenės sveikatos biuras.

DĖMESIO! Griežtinama gyventojų atsakomybė už saviizoliacijos taisyklių pažeidimus. Jeigu pastebite karantino tvarkos pažeidimus arba netinkamą žmonių elgesį, praneškite 112.

Pagalba izoliuotiems namuose ir laikinojo apgyvendinimo įstaigose Kėdainių bendruomenės socialinis centras + 370 655 64 322

Senjorams maistą į namus pristato „Samariečiai“ + 370 624 90 893

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras budi visą parą

+370 618 79 984
+370 616 94 562

! Savivaldybės įstaigos, įmonės ir organizacijos dirba nuotoliniu būdu.

Spręskite tik neatidėliotinus klausimus !

Likite namuose.

Saugokite savo sveikatą ir artimuosius.

Visa informacija www.kedainiai.lt

Skaityti toliau
AKTUALI INFORMACIJA KARANTINO METU

Nuo 2020 m. Kovo 16 d. iki valstybės lygio ekstremalios situacijos dėl viruso COVID -19 šalyje atšaukimo:

Kėdainių krašto muziejus laikinai neorganizuoja renginių, neaptarnauja lankytojų, nepriima interesantų, kitų asmenų muziejuje bei jo skyriuose ir prašo aktualiais klausimais skambinti tel. 8 347 51330, rašyti el.pašto adresu kedainiumuziejus@gmail.com arba Kėdainių krašto muziejaus “Facebook” paskyroje.

Skaityti toliau
Kovo 13 d. – balandžio 13 d. muziejus ir jo padaliniai nedirbs

Vadovaujantis Kėdainių rajono savivaldybės ir Vyriausybės sprendimais Kėdainių krašto muziejus ir jo padaliniai nuo kovo 13 d. iki balandžio 13 d. lankytojų neaptarnaus. Atšaukiamos visos muziejuje ir jo padaliniuose vykstančios parodos ir renginiai.

Skaityti toliau
Atšaukiami renginiai Tradicinių amatų centre Arnetų name

Dėl paskelbtos situacijos  atšaukiame šio mėnesio  renginius Tradicinių amatų centre Arnetų name.

Kovo 13 d.  neįvyks ,, Sidabro vainikėlio“ uždarymo renginys.

Kovo 16. 16 val. neįvyks ,, Šaukštų parodos“ atidarymas, veiks tik paroda.

Atšaukiama ir Akademijos bendruomenės diena.

Skaityti toliau
Apie Nesvyžiaus Dievo Kūno bažnyčioje palaidotų kunigaikščių Radvilų palaikų tyrimus

Apie Nesvyžiaus Dievo Kūno bažnyčioje palaidotų kunigaikščių Radvilų palaikų tyrimus, vykdant 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Kunigaikščių Radvilų paveldo Kėdainiuose ir Nesvyžiuje išsaugojimas ir pritaikymas turizmo reikmėms“ ENI-LLB-1-109 kviečiame skaityti straipsnį nuorodoje: 

https://www.mlyn.by/2020/03/uchenye-raskryli-neizvestnye-ranee-fakty-o-dvuh-pokoleniyah-radzivillov/?fbclid=IwAR0k4SHFbo2S3EkMkKuawKMqCsdpKU-_WQPSFDxDqhezRWIeJX5Lu9ie_IQ

 

Skaityti toliau
Fotografijų paroda „Lietuvos nepriklausomybė Kėdainių fotografijose“

Nuo kovo 10 d. iki balandžio 15 d. Krašto muziejuje veiks paroda „Lietuvos nepriklausomybė Kėdainių fotografijose“ (Iš Kėdainių krašto muziejaus fondų).

Paroda skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30 – mečiui

Skaityti toliau
Projekto „Lietuvos – Lenkijos istorija iš trijų miestų perspektyvos“ kūrybinių dirbtuvių paroda „Mažosios Lietuvos istorijos ženklai“

Kėdainių dailės mokykloje eksponuojama projekto Nr. LT – PL – 3R – 254 „Lietuvos – Lenkijos istorija iš trijų miestų perspektyvos“  dalinai finansuojamas Europos Regioninės Plėtros fondo lėšomis kūrybinių dirbtuvių, vykusių 19 – 08 – 2019 Pagėgiuose, DARBŲ PARODA „Mažosios Lietuvos istorijos ženklai“

Projekto partneriai:

Vedantysis partneris – Pagėgių savivaldybės administracija

Partneris Nr. 2 – Punsko valsčius

Partneris Nr. 3 – Kėdainių krašto muziejus

Skaityti toliau
Evangelikų reformatų bažnyčioje atsiras moderni ekspozicija

Kėdainių krašto muziejus šiemet savo ekspoziciją ruošiasi išplėsti dar keliomis naujomis interaktyviomis technologijomis paremtomis ekspozicijomis. Viena jų praturtins kone labiausiai turistų lankomą miesto objektą – Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią. Čia, toliau tęsiant Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Kunigaikščių Radvilų paveldo Kėdainiuose ir Nesvyžiuje išsaugojimas bei pritaikymas turizmo reikmėms“, bus įrengta inovatyvi ekspozicija, pateiksianti 17 amžių vaizduojančią vaizdo bei garso medžiagą.

Ištirs Radvilas

Europos Sąjungos (ES) finansuojamas projektas „Kunigaikščių Radvilų paveldo Kėdainiuose ir Nesvyžiuje išsaugojimas bei pritaikymas turizmo reikmėms“ Kėdainiuose buvo pradėtas vykdyti praėjusių metų liepos mėnesį. Tuomet iš Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios kriptų detalesniems tyrimams į Vilnių buvo išvežta apie 50 čia rastų palaikų. Daugiausiai dėmesio skiriama bei detaliausi tyrimai atliekami su sarkofaguose amžinojo poilsio atgulusių garsios Lietuvos didikų giminės Radvilų palaikais.

„Evangelikų reformatų bažnyčios mauzoliejų remontuoti buvo būtina, nes čia jau senokai skverbėsi druskos, o taip pat augo pelėsis, nes nebuvo sprendimo dėl ventiliacijos bei šildymo, tad sarkofagai, praėjus dvidešimtčiai metų po jų paskutinės restauracijos, vėl pradėjo oksiduotis.

Radvilų palaikai iki šiol nebuvo rimtai ištirti, pavyzdžiui, nebuvo padaryta tyrimų DNR atžvilgiu. Visi ligšioliniai tyrimai atlikti tik formalaus apžiūrėjimo, išmatavimo būdu. Tad niekas 100 proc. nepasakė, kad Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios sarkofaguose yra būtent Jonušas Radvila, Steponas Radvila, ar tikrai tarp tų keturių žmonių palaikų yra Kristupo Radvilos Perkūno palaikai. Taip pat Radvilų palaikus norėta ištirti nes, žinia, kad trūksta trijų mažųjų Radvilų palaikų, gal jie bus atrasti tarp tų maždaug 40 palaikų, kurie buvo paimti iš kitų reformatų bažnyčios kriptų“, – atkreipia dėmesį Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.

Kol mokslininkai/antropologai tiria Kėdainių Radvilų bei kitų turtingų miestelėnų palaikus, evangelikų reformatų bažnyčioje vyksta intensyvūs darbai – remontuojamos kriptos, čia įrengiama moderni rekuperacijos sistema.

Projekto metu didelis dėmesys skiriamas ir bažnyčios turistiniam patrauklumui didinti – norima lankytojus geriau supažindinti su vienu įstabiausių architektūrinių šalies paminklų, tad ruošiama nauja šiuolaikinėmis kompiuterinėmis technologijomis paremta ekspozicijos dalis.

„Kėdainių reformatų bažnyčiai kuriame papildytos realybės technologija paremtą vaizdo ekspoziciją. Jos pagalba lankytojai galės nusikelti į 17 amžių ir pamatyti, kaip tuo metu maždaug atrodė bei vyko pamaldos šioje bažnyčioje. To meto pamaldas papildytoje realybėje bus galima apžiūrėti iš įvairių bažnyčios vietų, pamatyti jas iš skirtingų to meto žmonių perspektyvos, išgirsti skirtingų miesto gyventojų kalbas.

Šiuos nedidelius vaizdo filmus lankytojai matys planšetėse, jų iš viso bus 20 vienetų – maždaug tiek, kokio dydžio paprastai būna turistų grupės. Su planšete, priėję prie bažnyčioje pažymėtos vietos, lankytojai išvys bei išgirs, kaip prieš maždaug keturis šimtmečius būtent iš tos vietos, kur stovi lankytojas, atrodė ši bažnyčia, jos interjeras, pamaldos, pamokslą sakantis kunigas, galbūt choristai, lankytojai ir panašiai“, – pasakoja Kėdainių karšto muziejui interaktyvias ekspozicijas kuriančios bendrovės „Multimediamark“ vadovas Vytautas Švėgžda.

Geriau atsiskleis

Evangelikų reformatų bažnyčią papildyti interaktyvia ekspozicija siekiama norint geriau atskleisti jos turtingą istoriją.

„Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios istorija labai įdomi, tai vienas labiausiai lankomų Kėdainių objektų, todėl norėjosi lankytojams pateikti daugiau ir vaizdingesnės informacijos apie jos istoriją. Nusprendėme tai perteikti per virtualųjį pasaulį, inovatyvių technologijų pagalba rekonstruodami istorinę realybę.

Ši bažnyčia yra evangelikų reformatų maldos namai, o ji, ši konfesija, daugeliui mūsų, katalikų, yra menkai žinoma ir atrodo gana paslaptinga. Per kartu su mokslininkais parašytus tekstus, kuriuos vaizdo medžiagoje sakys papildytos realybės technologijos pagrindu atkurti istoriniai Kėdainių miesto veikėjai, siekiame lankytojus supažindinti su evangelikų reformatų konfesija, jos vertybėmis.

Taip pat papildytos realybės technologija atkursime čia buvusį interjerą, lankytojai galės pamatyti, kaip atrodė kunigų ložė, sakykla, kurios nėra išlikusios. Šiuolaikinių technologijų teikiamos galimybės leidžia krašto istoriją pažinti ne tik detaliau ir tiksliau, bet ir įdomiau ir lengviau“, – įsitikinęs R. Žirgulis.

Skeptikams, kurie galbūt abejoja investicijos į šiuolaikines technologijas aktualumą ar vertę, muziejininkas pateikia argumentus: „Galbūt kažkas galėtų sakyti, kad naujoms technologijoms sparčiai besivystant, tai, kas buvo įdiegta šiemet, po poros metų bus neaktualu, pasenę, tačiau manau, kad naujos ekspozicijos yra svarbios ne tiek savo technologijomis ar inovatyvumu, kiek istorija, kurią jos perduoda, pasakojimu, kurį jos parodo. Kurdami naujas interaktyvias muziejaus ekspozicijos dalis akcentuojame ne technologijas, svarbiausia papasakoti istoriją įdomiai, vaizdžiai, o geros istorijos nesensta. Mes negalime pakilti į Luvro ar Valdovų rūmų lygį, bet savo krašto muziejaus lygmenyje ieškome konsensuso, kaip žmonėms istoriją padaryti prieinamą, įdomią, patrauklią, ir jei mums nors kiek tai pavyko padaryti –  džiaugiamės tuo“, – tvirtina R. Žirgulis.

Didelis projektas

Projekto „Kunigaikščių Radvilų paveldo Kėdainiuose ir Nesvyžiuje išsaugojimas bei pritaikymas turizmo reikmėms“ tikslas – restauruoti kunigaikščių Radvilų kriptą ir sarkofagus Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje, atlikti kunigaikščių Radvilų kapaviečių mokslinius tyrimus, įrengti modernias ekspozicijas, surengti kunigaikščių Radvilų laikotarpį atspindinčius kultūrinius renginius, konferencijas Kėdainiuose ir Nesvyžiuje.

Projekto partneriai – Kėdainių krašto muziejus ir Nacionalinis istorijos ir kultūros muziejus – draustinis „Nesvyžius“ Baltarusijoje. Šis projektas, startavęs praėjusių metų vasario mėnesį, truks iki 2021 metų pradžios. Viso projekto vertė sudaro kiek daugiau nei 700 tūkst. eurų, iš jų apie 40 tūkst. bus skirta naujajai interaktyviai evangelikų reformatų bažnyčios ekspozicijai.

Informacija iš http://www.rinkosaikste.lt/naujienos/aktualijos/kdaini-evangelik-reformat-banyioje-atsiras-moderni-ekspozicija

Skaityti toliau
1863 m. sukilimo muziejuje vasario 01-29 d.tapybos darbų paroda “ Už mūsų ir jūsų laisvę“

1863 m. sukilimo muziejuje Paberžėje veikia paroda „Už mūsų ir Jūsų laisvę“.

Paroda veiks iki vasario 29 d. 

Skaityti toliau
Nerijaus Moncevičiaus piešinių paroda „Laikas keisti(s) mums“

Nerijus Moncevičius savo darbais siekia atkreipti visuomenės, ypač jaunimo, dėmesį į žydų tautos tragediją – Holokaustą. Piešiniuose gausu simbolių, vaizduojamos emocijos, sugriauti žmonių gyvenimai, viltis ir vaikystė. „Laikas keisti(s) mums“ – piešinių autorius kviečia keisti požiūrį, pripažinti ir kalbėtis apie  praeities įvykius, domėtis istorija ir susimąstyti – ar šiandieninė visuomenė pakankamai tolerantiška ir atvira. Parodos autoriui nesvetima laisvės suvaržymo patirtis. N. Moncevičius rado veiklą, kuri neštų visuomenei naudą, o pačiam leistų nepalūžti ir padėtų integruotis į visuomenę. Pradėjęs piešti paprastu juodu tušinuku jis daug dirbo, kad atskleistų savo talentą. Jo darbų atlikimo technika unikali –  piešdamas naudoja kelis tušinukus, kurie rankose sušyla. O jeigu linija ne tokia, kokios reikia – juk neištrinsi, nepataisysi. Piešinių autorius teigia, kad daugybė smulkių linijų ir detalių sugula į ypatingą laimėjimą – žmogaus stebėjimąsi jo darbais. O nuostaba gali virsti susidomėjimu ir impulsu gilesniam istorijos pažinimui.

Paroda veiks nuo 2020 vasario 3 d. iki 2020 kovo 6 d. Kėdainių krašto muziejuje

Skaityti toliau
PROJEKTO „LIETUVOS-LENKIJOS ISTORIJA IŠ TRIJŲ MIESTŲ PERSPEKTYVOS“ SUSITIKIMAS

Kėdainių krašto muziejus kartu su Pagėgių rajono savivaldybe ir Punsko valsčiumi (Lenkija) partnerio teisėmis dalyvauja Interreg V-A Lietuva – Lenkija programos projekte „Lietuvos-Lenkijos istorija iš trijų miestų perspektyvos“ .

2019 m. gruodžio 20 d. projekto dalyviai susitiko Plinkaigalyje.

Dalyvių susitikimas buvo šventinis renginys, kurio metu dalyviai susipažino su Kėdainių krašto kulinariniu paveldu, o Tradicinių amatų centro Arnetų name  vadovė Regina Lukminienė kvietė dainuoti lietuvių liaudies dainas, kurios skirtos šventiniam laikotarpiui. 

Skaityti toliau
KVIEČIAME PAMINĖTI HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINIMO DIENĄ IR DALYVAUTI AKCIJOJE „WE REMEMBER“
KVIEČIAME PAMINĖTI HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINIMO DIENĄ IR DALYVAUTI AKCIJOJE „WE REMEMBER“

Sausio 27 minėsime tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, kuri šiemet siejama kartu su 75-osiomis Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metinėmis. Suvokdama Holokausto, kaip tragiško Lietuvos istorijos etapo, reikšmę, ir siekdama pagerbti aukų atminimą, Kėdainių rajono savivaldybė kviečia visus sausio 27 d. dalyvauti Pasaulio žydų kongreso inicijuotoje pasaulinėje akcijoje „We remember“ – „Mes prisimename“.

Akcija vyks sausio 27 d.:

10.30 val. prie buvusios žydų sinagogos Šėtos miestelyje;

13 val. masinių žudynių vietoje Peštiniukų k., Krakių sen.;

16 val. prie paminklo, esančio prie Sinagogų komplekso Senosios Rinkos aikštėje, Kėdainiuose;

17 val. Josvainių miestelio centrinėje aikštėje (Karių aikštė 1, Josvainiai).

Kviečiame visus bendruomenės narius dalyvauti akcijoje, pagerbti Holokausto aukų atminimą uždegant žvakutę arba pagal žydų tradicijas padedant akmenį žudynių ar kitose deramose atminties vietose.

Pasaulio žydų kongresas, minint tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, iki sausio 27 d. kviečia visus prisijungti prie pasaulinės akcijos „We remember“ („Mes prisimename“), kuri skirta Holokausto aukų atminimui pagerbti ir skleisti žiniai, kad tai negali pasikartoti – nė vienai tautai, rasei ar socialinei žmonių grupei. Dalyvaujantys akcijoje kviečiami nusifotografuoti su užrašu We remember arba Mes prisimename ir dalintis savo nuotrauka socialiniuose tinkluose naudojant grotažymes #WeRemember arba #MesPrisimename.

Skaityti toliau
Paroda „Vaižganto keliu“ Tradicinių amatų centre Arnetų name

Tradicinių amatų centre Arnetų name pradeda veikti respublikinio karpytojų plenero paroda „Vaižganto keliu“.

Paroda veiks iki vasario 12 d. 

 

Skaityti toliau
Kultūros vakaras „Radvilos: nuo Dubingių iki Biržų ir Kėdainių“

Kultūros vakaras „Radvilos: nuo Dubingių iki Biržų ir Kėdainių“

Tarptautinės parodos „RADVILOS. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ renginių ciklas

2019 m. gruodžio 12 d. 18.00–19.30 val.

Valdovų rūmų Renginių salė

Jokių kitų vietovių Lietuvoje raida nėra taip glaudžiai susijusi su didikais Radvilomis. Tai Dubingiai, Biržai ir Kėdainiai. Pasidomėkime, kodėl taip yra. Kuo didikų veikla šiose vietose buvo panaši ir kuo skyrėsi? Kaip šiandien čia saugoma Radvilų atmintis? Pabandykime atspėti, kuri vietovė buvo svarbesnė patiems Radviloms. Kaip Dubingiai, Biržai ir Kėdainiai išsirikiuotų mūsų reitingų lentelėje?

Diskutuoti kviečia prof. dr. Albinas Kuncevičius (Vilniaus universitetas), Gintaras Butkevičius, Edita Lansbergienė, Rimantas Žirgulis ir muziejininkai iš Biržų krašto muziejaus „Sėla“ bei Kėdainių krašto muziejaus, dr. Jolanta Karpavičienė (Valdovų rūmų muziejus). 

Po kultūros vakaro maloniai kviečiame aplankyti parodą.

Skaityti toliau
Laidos „Kelias“ reportažas apie Radvilų palaikų tyrimus, I dalis

Šią vasarą laida „Kelias“ turėjo galimybę iš arti stebėti Vilniaus universitetas / Vilnius University Istorijos fakulteto mokslininkų prof. dr. Albino Kuncevičiaus, prof. dr. Raimondos Ragauskienės, prof. dr. Aivo Ragausko, prof. dr. Deimanto Karvelio, dr. Justina Kozakaite ir Kėdainių krašto muziejus vykdomus tyrimus Kėdainių ev. reformatų bažnyčioje. Laidai pavyko užfiksuoti mokslininkų atradimus bažnyčios kriptose, kur palaidoti kunigaikščių Radvilų giminės atstovai ir Kėdainių didikai bei miestiečiai.

Šis pasakojimas – tik tyrimų pradžia. Laukite tęsinio iš Vilniaus universiteto Medicinos ir Istorijos fakultetų, kur šiuo metu ieškoma atsakymų, kieno palaikus pavyko rasti bažnyčios kriptose ir kokie šių žmonių ryšiai su Radvilų gimine.

LAIDOS ĮRAŠAS https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000085567/kelias-radvilu-tyrimai-kedainiuose-i-dalis?fbclid=IwAR1tgKry9k0VsFt2-aW2YUqAivqmW_ZbIkk149qMtuUcTtapirOVvEhzsZY

Skaityti toliau
Nauja paroda „Rudens potėpiai“

Nuo lapkričio 26 d. Kėdainių krašto muziejuje veikia nauja J. Butkevičiaus paroda „Rudens potėpiai“.

Paroda veiks iki 2020 m. sausio 12 d. 

Skaityti toliau
Projekto „Lietuvos-Lenkijos istorija iš trijų miestų perspektyvos“ susitikimas Kėdainiuose

Kėdainių krašto muziejus kartu su Pagėgių rajono savivaldybe ir Punsko valsčiumi (Lenkija) partnerio teisėmis dalyvauja Interreg V-A Lietuva – Lenkija programos projekte „Lietuvos-Lenkijos istorija iš trijų miestų perspektyvos“ .

2019 m. lapkričio 20-21 dienomis Kėdainiuose projekto svečiai iš Pagėgių ir Punsko.

Pirmąją projekto dieną svečiai lankėsi Kėdainių krašto muziejuje, Tradicinių amatų centre Arnetų name bei Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre. Kėdainių krašto muziejaus padaliniuose projekto dalyviai susipažino su muziejuje ir jo padaliniuose vedamomis edukacijomis, apžiūrėjo naujas ekspozicijas ir diskutavo apie jų pritaikymą muziejuje. 

Antrąją susitikimo dieną projekto dalyviai leidosi į kelionę po Kėdainių kraštą ir susipažino su krašto istorija plačiau. Buvo aplankytas Apytalaukio dvaras, Šeteniai, Šventybrastis, Krekenava, Paberžė. 

Skaityti toliau
Akimirkos iš konferencijos „Kunigaikščių Radvilų kriptų Nesvyžiuje ir Kėdainiuose tyrimai“

2019 m. lapkričio 13 d. 17 val. Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre (Senoji Rinka 12) vyko 2014–2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Kunigaikščių Radvilų paveldo Kėdainiuose ir Nesvyžiuje išsaugojimas bei pritaikymas turizmo reikmėms“ ENI-LLB-1-109 konferencija-seminaras „Kunigaikščių Radvilų katalikiškoji kripta Nesvyžiuje ir evangelikų reformatų kripta Kėdainiuose: istorija, dabartis, tyrimai ir perspektyvos“

Dalyvavo:
1. Prof. dr. Aivas Ragauskas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas. „Evangelikų reformatų palaidojimai Kėdainiuose (XVII a. 5 dešimt.–XVIII a.): kas, kur ir kaip“.
2. Prof. dr. Deimantas Karvelis, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija. „Evangelikų reformatų bažnyčių Kėdainiuose statyba ir rekonstrukcija XVII–XVIII a.“.
3. Prof. Raimonda Ragauskienė, Lietuvos istorijos institutas. „Duomenys apie Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje palaidotų kunigaikščių Radvilų sveikatą“.
4. Dr. Justina Kozakaitė, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Vytautė Lukšėnienė, Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras. „Mokslininkai bažnyčių kriptose: kunigaikščių Radvilų palaidojimų Nesvyžiaus Dievo Kūno bažnyčioje tyrimai“.

Organizatoriai:
Kėdainių krašto muziejus
Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas

Skaityti toliau