header-img
Svetainės žemėlapis
Versija neįgaliesiems
Paroda „Jie kūrė Lietuvą“
Pradžia:2019 liepos 12 - 11:00
Pabaiga:2019 rugsėjo 20 - 18:00
Adresas:Didžioji g. 19
Paroda „Jie kūrė Lietuvą“

Lietuvos švietimo istorijos muziejaus paroda „Jie kūrė Lietuvą“

Valstybės atkūrimo akivaizdoje prisimename tuos, kurie buvo modernios Lietuvos valstybės kūrėjai. Tai įvairių profesijų, specialybių, įvairių tautybių, skirtingų religijų ir socialinių grupių žmonės. Pedagogai, inžinieriai, sportininkai, aviatoriai, ūkininkai, muzikai kūrė valstybingumo idėją, saugojo bei puoselėjo lietuviškas tradicijas, dirbo tėvynei.

Didžiausias ir reikšmingiausias nuopelnas lietuvių kultūrai ir švietimui – tai nelengvas įvairių profesijų inteligentų darbas. Pirmaisiais Nepriklausomos Lietuvos metais šie žmonės gaivino ir saugojo mūsų tautinę tapatybę, kultūrą, puoselėjo kalbą, kūrė nepriklausomos valstybės švietimo sistemą, rašė vadovėlius, švietė suaugusius.

Paroda „Jie kūrė Lietuvą“ siekiama pagerbti tauto istorinę atmintį ir priminti žymius Lietuvos kūrėjus, sudominti jų išskirtiniais gyvenimais, paskatinti gerbti už nuveiktus darbus. Tik gerbdami savo tautos istorinę atmintį bei žmones dirbusius tėvynei, kuriame savo ateitį.

Parodoje pateikta informacija yra ne tik iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus, bet ir iš kitų Lietuvos muziejų rinkinių.

Parodą parengė:

Rasa Vaikutytė

Irma Gūžienė

Gabija Mackevičiūtė

Jūratė Jagminienė

Raminta Ardzevičienė

Paroda veiks iki rugsėjo 20 d.